Dywany wciąż są w modzie!

 
Dywany wciąż są w modzie!

Chcesz znaleźć sposób na urozmaicenie wystroju wnętrza?

Co powiesz na dywan?

Dywany w prosty sposób są w stanie odmienić wnętrze. Podkreślają styl aranżacji, ocieplają przestrzeń i nadają jej charakteru. Mają też kilka innych zalet, z których niekoniecznie zdajemy sobie sprawę. Dywan rozłożony na podłodze zapewnia stopom ciepło i - jeśli pod podłogą znajduje się piwnica - izoluje od przedostawania się zimna do mieszkania. Skoro już o właściwościach izolacyjnych mowa, to warto zwrócić uwagę, że dywan to również świetny izolator akustyczny - wycisza odgłosy stąpania po podłodze, a przy odpowiedniej grubości dobrze wygłuszy dźwięki dobiegające spod podłogi. Dodatkowo dywany poprawiają akustykę w domu. Wiesz dlaczego w każdym studiu nagraniowym podłogi wyłożone są wykładzinami, a sceny teatrów czy sceny koncertowe równie często? Dzięki temu, dźwięk nie ślizga się po gładkich powierzchniach i do uszu słuchaczy dochodzi w całości, nierozproszony echem. Za pomocą dywanu możesz istotnie wpłynąć na aranżację przestrzeni. Dodaje pomieszczeniu kolorytu, ciepła i przytulności.

Potrzebujesz dywanu, który łatwo przewodzi ciepło i może mieć zastosowanie przy ogrzewaniu podłogowym, a jednocześnie nie chłonie wilgoci? Wybierz dywany wyprodukowane z polipropylenu – niepalnego, sprężystego włókna o dużej odporności na ścieranie.
Może marzy Ci się dywan wyjątkowo sprężysty i elastyczny? W tym przypadku na uwagę zasługują dywany akrylowe. Są one dodatkowo antyelektrostatyczne, dzięki czemu nie powodują nieprzyjemnych wyładowań.

A może wnętrze glamour – połysk i blask? Dlaczego nie! Dywany również mogą cechować się wysokim połyskiem i charakteryzować się niezwykłą gładkością. Poznaj asortyment dywanów wiskozowych.

dywan111

 

Nasz zespół w dziale dekoracji